سازه نمایشگاهی چیست؟

نمایشگاه های تخصصی و حرفه ای در زمینه های مختلف در سراسر سال و به بهانه های مختلف در سراسر جهان و در نمایشگاه های مختلف داخلی به صورت بین الملل و یا ملی جریان دارد که بسته به عمومیت و نیاز جامعه با استقبال های مختلفی روبرو می شود.

نمایشگاه به مکانی گفته می شود که کالاها، خدمات، فن آوری، تکنیکهای جدید، نوآوری ها و هنر ها برای معرفی و آشنایی مردم به معرض تماشا قرار داده می شود. واژه نمایشگاه از ریشه لاتین مشتق شده است.

هر عملی که توسط تولیدکنندگان و فروشندگان برای معرفی کالاها انجام و منجر به فروش کالاها و خدمات گردد نوعی نمایش است.

سازه نمایشگاهی تنها شامل سازه هاي فيزيکي نمی شود بلکه وسیله بازاريابي يکپارچه است که از ويژگي هاي فيزيکي خود براي ايجاد فرصتهاي فروش محصولات و خدمات استفاده مي کند. غرفه تصوير روشني از شرکت کننده است براي دامنه وسيعي از مخاطبان که به بازدید از نمایشگاه مشغول اند.

غرفه نمایشگاهی ابزار قدرتمندی است، که بر اثر همکاری و برنامه ریزی دقیق شرکت کننده و ایده خلاق طراح حاصل می شود. به کلامی دیگر، غرفه نمایشگاهی یک تصویر چند بعدی از پیام های بازاریابی و فروش است.

ساخت غرفه به واسطه غرفه سازان انجام می شود. غرفه ساز در نمایشگاه تیمی است که مسئولیت طراحی واجرای غرفه را بر عهده دارد این عملیات شامل همه ی کارهای مربوطه از ساخت و ساز گرفته تا تجهیز غرفه است.

طراحی و دکوراسیون غرفه به همراه عواملی مثل برنامه های غرفه و خلاقیت در ارائه خدمات، تاثیرگذاری درمیزان حضور و مشارکت مردم و برنامه ریزیهای جانبی یک غرفه نمونه را می سازد.

ماندگاري غرفه نمایشگاهی در اذهان بازديدکنندگان به تنهايي معياري با ارزش براي تعيين موفقيت غرفه نمایشگاهی است.

سازه نمایشگاهی1

برای ماندگاری غرفه های نمایشگاهی در ذهن بازدید کنندگان اقدامات متعددی قابل انجام است که توسط طراح و غرفه دار طراحی و اجرا می شود.

طراحی و اجرای غرفه می بایست در راستای آگاهی از محصول و شرکت باشد تا مخاطب هرچه بیشتر با مجموعه شرکت و خدمات آن آشنا گردد.

فضای غرفه می بایست به شکلی باشد که بازدید کننده به سرعت بتواند برمبنای نیاز بخش های مورد علاقه خود برای بازدید را بیابد و تلاش شده باشد در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخ سوالات احتمالی فرد داده شود.

سازه های نمایشگاهی در کشورهای مختلف بسته به فضا و امکانات نمایشگاه ها به اشکال مختلفی ساخته می شود اما اصول و استانداردهای رایج غرفه های نمایشگاهی در سراسر جهان یکسان بوده و در راستای جلب نظر مخاطب تدوین شده است.

سازه های اسپیس فریم (space frame) فرم های هندسی منظمی میباشند که به طور متحد در کنار یکدیگر قرار میگیرند و با تقسیم نیروی وارده توسط وزن سازه، در کنار استحکام غرفه ها از زیبایی خاصی بر خوردار می شوند. با ترکیب اسپیس فریم می توان غرفه و سازه های نمایشگاهی متنوعی را ایجاد نمود.

اسپیس فریم هابه وسیله بست اسپیس به یکدیگر متصل و نصب می گردند و شکل و سازه محکم و زیبایی را خلق مکنند و به واسطه شکل و ساختار هندسی که دارند وزن خود را در جهات مختلف به زمین وارد می سازند و این امر باعث استحکام اسپیس فریم ها می گردد و برای ساخت انواع فضا ها از قبیل سالن ،غرفه ،تابلو بنر و غیره مناسب میباشد.

اسپیس با قابلیت هندسی که دارا میباشد قادر به ساخت انواع غرفه نمایشگاهی میباشد. از اسپیس فریم میتوان استیج نیز ساخت.

سازه نمایشگاهی2

9)وزن کم سازه های اسپیس فریم و کاربرد آسان آن در ساخت غرفه های نمایشگاهی

10)بهترین سازه جهت نور پردازی و غرفه آرایی
11)ایمنی اسپیس فریم.
12)امکان گذاشتن سقف برای غرفه های اسپیس فریم در فضاهای خارجی
13)مقاومت عالی در مقابل شرایط جوی

مزایای اسپیس فریم (space frame )

1 )خلق سازه های زیبا با استفاده از اسپیس فرم هایی که ابعاد مختلف با کیفیتی بالا تولید میشود.
2)تنوع کاربری اسپیس فرم که به مشابه پارچه ای که برای خلق همه نوع لباسی میتوان از آن استفاده کرد میماند.
3) هزینه کم امکان اجاره اسپیس فریم (space frame) که برای مدتی کوتاه نیاز به مواد اولیه ی فوق العاده برای عملی کردن برنامه هایش دارد .
4)امکان عبور امکانات برقی حرارتی و …. از فضای اسپیس فریم
5)سرعت در تولید و اجرای اسپیس فرم در اسپاد سازه حرف اول را میزند .

6)امکان نصب و باز کردن سریع اسپیس فریم برای ساخت غرفه نمایشگاهی

7)بار گیری و حمل و نقل آسان اسپیس فریم به هرکجا که مایل باشید.

8)امکان استفاده در هر شرایط آب و هوایی در کلیه نقاط کشور که البته خلق یک اثر نیاز به بررسی تخصصی و عالی مهندسی دارد.

سازه نمایشگاهی3

استند چیست؟

استند سازه ایست که انواع چاپ با مدیاهای مختلف بر روی آن نصب شده واین امکان را به شما می دهد که تبلیغات خود را با وضوح بیشتر و دید بازتر در معرض عموم قرار دهید از مزایای انواع استندها می توان به زیبایی ظاهری و سبک بودن آن اشاره کرد که همین امر باعث پرتابل بودن استندها می گردد.
استندها در تیپ ها واشکال متنوع و متفاوت تولید می شوند که پیروزان با امکانات و تجهیزاتی که داراست متنوع ترین تولید کننده انواع استندهای تبلیغاتی و نمایشگاهی می باشد.

استندها دارای انواع مختلف می باشند ازجمله استندهای تبلیغاتی،استندهای نمایشگاهی و استندهای فروشگاهی که برای استفاده در محیط های داخلی(indoor banner) وفضای باز(outdoor banner)  تولید می شوند:

سازه نمایشگاهی4

استند فلزی
لایت باکس
اسپیس فریم
استند بامبو

استند ایکس
استند تلسکوپی
استندچرخشی
استند فلکه ای
استند پاپ آپ (پاپ اپ)

استند رول آپ

استند پلاکسی گلاس
استند کراس
استند رومیزی
استند تلسکوپی
استند چوبی ( استند ام دی اف )
استند خرچنگی